1988 Diyarbakır Doğumluyum.. Bağlama İle Tanışmam 7 Yaşında Abimin Aldığı Bir Sazla Gerçekleşti.. Sazı Çok sevmem ve çok fazla vakit ayırmamdan kaynaklı kolay eserleri kendi başıma çalmayı başarmıştım.. Ekonomik ve Siyasi Nedenlerden Dolayı Mersine Göç Etmek Zorunda Kaldık.. Orada Düğünlere Gitmeye Başladım. Mersin Çok Göç Alan Bir Yerdi Ve Oradaki Kürtlerin Düğünlerini Çalmaya Başladım.. Artık Düğünlerde Saz Çalıyordum. ve Küçükken köyümde doğduğum yerde duyduğum yöresel ezgileri zurna ile çalınan melodileri sazımla çalmaya çalışıyordum.. Tabiki Elektro Sazın Sesinide Distortion Efekt ile kullanarak deniyordum.. Ve insanların benimsediği tarzım oluşmaya başladı.. Müziği Çok Seviyordum. Ama Eğitim Almanın Şart Olduğunu Düşündüm.. Ve Universite Sınavına girip iyi bir not alarak. GAZİANTEP Universitesi Konservatuar Bölümünü Kazandım.. Yaklaşık 2 yıl Orada Eğitim Aldıktan Sonra Müzikte Ayrımcılık Dil Din Irk Renk Ayrımı Olmaması Gerektiği İnancım ve Prensibim Gereği Okulu Bırakmak Zorunda Kaldım..

Müziğe Profesyonel Olarak 2006 Yılında Başladım. Ve 2018 Yılı İtibariyle Hollandaya Yerleştim Şu anda Hollandanın Rotterdam Şehrinde İkamet Ediyorum. Ve Aktif Olarak Burada Konser Ve Düğünlere v.b Etkinliklere Gidiyorum.. Avrupanın Her Tarafında Etkinliklerde bulundum. 2020 Yılı Ocak Ayında Amerika Globalfest Konserinde Kürt Folklor Müziğini Amerikalılara Tanıtma Fırsatı Buldum.. Ve Kendi Kültürümün Folklor Müziğini İnsanlara Aktardım.. Newyork Times , NPR , Rudaw , The Philadelphia Inquirer , Amerikanın Sesi Ve Benzeri Birçok Medya Yayın Kuruluşunun Haberlerine Konu Oldum.. Kürtçe Folklor Müziğini Dünyaya Duyurma Konusunda Çıktığım Bu Yolda Beni Destekleyen Halkımada Buradan Teşekkür Etmek İstiyorum.

Halen Avrupada Aktif Olarak Düğün Konser Ve Etkinliklere Gitmekteyim. Bu Web Sitemde Düğün Konser v.b Etkinliklerin Rezervasyonu için İletişim Numaralarından Bizlere Ulaşabilirsiniz.. (+31 615 34 66 33 )

Ayrıca Sosyal Medya Hesaplarımda

İnstagram : http://www.instagram.com/tufanderince Youtubede : http://www.youtube.com/tufanderince Facebook : http://www.facebook.com/tufanderince21 Sayfalarımızda Sürekli Güncel Videolarım (Düğün, Konser, Studyo Çalışmaları,Canlı Performans) Yayınlanıyor..